o nás

Společnost Internet2 (tehdy ještě GD Net) jsme založili v roce 2005 jako ryze privátní českou firmu s regionální působností a jasnou vizí nabídnout fyzickým a právnickým osobám kvalitní telekomunikační služby v náchodském regionu.

 V prvních letech vývoje firmy jsme postupně rozšiřovali síť tak, abychom byli schopni pokrýt jednotlivé lokality v dostatečné míře. Každou oblast jsme posuzovali velmi pečlivě, aby bylo možné i při progresivním růstu počtu našich klientů dodržet rychlosti a zejména spolehlivost připojení. Nyní, od roku 2010, již naše síť zahrnuje území Náchoda a přilehlých lokalit s dostatečným pokrytím. Mezi naše klienty patří také několik významných společností z náchodského regionu.

V průběhu roku 2011 jsme zaznamenali zvýšený zájem o pokročilejší "business" služby ze strany firemních klientů a současně i  nárůst poptávky o rychlejší internetové linky a příjem digitální televize v HD kvalitě ze strany bytových domů a jednotlivých domácností. Začali jsme se zabývat myšlenkou vybudování metropolitní optické sítě v Náchodě. Započali jsme pracovat na návrhu celé infrastruktury, topologie sítě, technologiích pro provoz služeb, koncových zařízeních , nákladů na realizace a celé řadě nezbytných legislativních a procesních kroků, které s výstavbou a provozem souvisejí.

V polovině roku 2012 jsme započali jednání s jedním z našich dlouholetých technologických partnerů,  společností EDERA Group a.s. (www.edera.cz) , který v tu dobu měl již za sebou kromě provozu rozsáhlé bezdrátové sítě, desítek realizovaných technologických řešení pro ISP operátory v ČR a SR, také vlastní postavenou optickou síť  s několika stovkami zasíťovanými bytovými domy v Pardubicích. Tam dnes má společnost připojeno více než 8000 domácností a přes 750 firemních klientů. Celý projekt prošel společným posouzením, porovnáním s již realizovanými projekty v jiných městech a zhodnocením celého záměru.

Jelikož se myšlenky ubraly stejným směrem a projekt začal dávat po několika úpravách a změnách strategie smysl, na konci roku 2012 jsme spojili síly a EDERA Group a.s. se stala společníkem Internet2 s.r.o. , spoluinvestorem projektu a cenným zdrojem zkušeností několika desítek odborníků.

Na jaře 2013 jsme započali první etapy výstavby a v půlce léta 2013 je již hotovo více než 60 % páteřních tras v Náchodě.  Více v sekci „o projektu“ . V současnosti jsou již připraveny k připojení na metropolitní optickou síť první náchodské bytové domy. Jejich obyvatelé si tak budou moci už v průběhu letošního podzimu jako první  vyzkoušet služby, které jsou o celou generaci dále, než ty, co mají doposud. Velmi se těšíme na jejich zpětnou vazbu a pevně věříme v dobré reference.  -)

Tým I2